0
TopBuve+317 24860161

Kategorijas
KOKMATERIĀLI
GRĪDAS DĒĻI
GRĪDAS DĒĻI (EGLE/PRIEDE)
Grīdas dēļi, priede/egle 2.šķira, 30x90mm

Kods: 11-2902

Grīdas dēļi, priede/egle 2.šķira, 30x90mm

Preces apraksts:

Grīdas dēļi, priede/egle 2.šķira, 30x90mm

Grīdas Dēļi no dabīga koka ir grīdas segums, kuru jau gadu simtiem izmanto mājās, pirtīs, vasarnīcās, lauku un pilsētas mājās un dzīvokļos, administratīvajās telpās, pilīs un citur. Tie rada mājīguma un siltuma sajūtu, bet to patīkamā koka smarža atgādina par grīdas dēļu dabīgo izcelsmi un dabas tuvumu tieši jūsu istabā vai citā telpā. Īsti koka grīdas dēļi kalpo arī kā siltuma izolators. Pa to ir patīkami staigāt arī plikām kājām pat aukstajos ziemas mēnešos.

Ko vajadzētu zināt par masīvkoka grīdām?  

         Lai masīvkoka dēļu grīda kalpotu ilgi, jāievēro tās kopšana. Parkets un dēļi ir dabīgi, līdz ar to jutīgi pret mitrumu, temperatūras svārstībām. Ikdienas kopšana visā grīdām ir aptuveni vienāda - regulāri jāuzslauka putekļi ar slotu, mitru lupatu vai putekļsūcēju. Kopjot grīdu, būtībā kopjam tikai tās virsējo slāni, tāpēc kopšanas specifiku nosaka grīdas virsmas pārklājums: lakota, eļļota vai krāsota virsma. Visi šie pārklājumi pēc noteikta laika jāatjauno, lai grīdas materiāla virsmu klātu krāsas, eļļas vai lakas aizsargslānis. Pamatīgāk grīda jātīra pēc vajadzības - sabiedriskajās vietās tas būs jādara biežāk nekā privātmājās ar mazu noslodzi. Lai pasargātu grīdu no netīrumiem veido aizsargslāni ar divu veidu līdzekļiem - vasku saturošiem, kas piemēroti lakotas un eļļotas grīdas aizsardzībai (uzklāj ar vilnas drānu, lielām platībām - speciālu mašīnu),kā arī šķidrajām grīdas ziepēm. Var izmantot arī piemērotus traipu tīrītājus atkarībā no koksnes pārklājuma veida (vasks, eļļa, krāsa).

Lielākie kaitnieki koka grīdām ir:

 • smiltis un citi gruži,
 • ar apaviem ienests sāls no ielām (pie ieejas durvīm ieteicams likt kājslauķus, kas vismaz daļēji aizturēs šos grīdai vislielākos ienaidniekus),
 • mēbeļu spiediens (to iespējams mazināt ar paliktņiem, ko liek zem galdu, krēslu un citu mēbeļu kājām),
 • biroja krēsli uz riteņiem (aizsardzībai noderēs speciāli veikalos nopērkami paliktņi, paklāji),
 • iekš mitrums, spici apavu papēži.

Koka grīdas aizsardzībai - lakas, eļlas, krāsas

      Koka grīdu - gan dēļus, gan parketu - var eļļot, lakot, krāsot, kas sniedz dažādus vizuālos efektus, uzlabo grīdas izskatu un ievērojami paildzina tās kalpošanas laiku.Lakas ir viens no populārākajiem koka grīdu pārklājuma materiāliem. Izvēloties laku, jāņem vērā prognozējamā grīdas noslodzes pakāpe, tad vizuālais izskats - nokrāsa un matējuma pakāpe. Lakas raksturo arī dažādas nodilumziturības pakāpes: vidējam, augstam un ekstremāli augstam grīdas noslogojumam. 
       Grīdu var eļļot - koksnes poras piesūcinot ar eļļu. Tā tiek aizsargāta grīda no ūdens un netīrumiem, kā arī šāds pārklājums ir labs veids, kā saglabāt koka grīdas dabiskumu un izcelt koksnes tekstūru. Eļļota grīda labāk pārcietīs mehāniskus bojājumus.
         Koka grīdu krāsošana tiek veikta salīdzinoši retāk nekā lakošana vai eļļošana. Izvēloties krāsu koka grīdai, svarīgākā šīs krāsas īpašība ir nodilumizturība. Pirms krāsošanas pareizi jāsagatavo grīdas virsma - tai jābūt līdzenai, jābūt aizdrīvētām arī visām plaisām. Pirms krāsas slāņa uzklāšanas virsma jāgruntē.

Garums (mm)3900
Platums (mm)90
Biezums (mm)30
KoksneEgle/Priede

11.86EUR

TopBuve.lv
Ielikt grozā

  • Cenas norādītas eiro ar PVN 21% BEZ PIEGĀDES

  🔨
  Celtniecības
  kalkulators